ghazizahedi » مطالب مرتبط » چرا ASP.Net را انتخاب کنیم؟ RTF
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 744
  • نويسنده: saeedjafari
  • تاريخ: 5 آبان 1393
5 آبان 1393

چرا ASP.Net را انتخاب کنیم؟ RTF

دسته بندی: مطالب مرتبط

ASP.Net دارای چندین ویژگی مهم در مدلهای توسعه یافته می‌باشد:
- بهبود عملکرد
ASP.Net یک تکنولوژی قدرتمند از مجموعه‌ی تکنولوژی‌های Server-side برای ایجاد صفحات وب پویا است . برخلاف پردازشگرهای مفسر ، ASP.Net بهبود در مقیدسازی ،کمپایل Just-in-time، بهینه‌سازی و سرویس Cache را در بهترین شرایط ارائه می‌دهد. می‌توان گفت ASP.Net بهترین عملکرد را قبل از نوشتن حتی یک خط برنامه ارائه‌خواهدداد.

- پشتیبانی از ابزار جهانی
ASP.Net جعبه ابزاری کامل، و محیط طراحی توسعه یافته‌ای دارد. به علت تغییر اساسی‌ای که در برنامه داده‌شده‌است، برنامه اینترنتی قابلیت گرافیکی در حد برنامه‌های Win32GUI را دارا هست. ویرایش WYSIWYG، کنترل‌های بکش‌ورهاکن سرور و گسترش اتوماتیک، از ویژگی‌های این ابزار قدرتمند می‌باشند.

- قدرت و انعطاف‌پذیری
به واسطه‌ی استفاده از CLR، ASP.Net از قدرت و انعطاف‌پذیری خاصی در توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی وب دارا است. کتابخانه‌ی کلاس .Net، پیام‌ها و راه‌حل‌های دستیابی داده، تواماً گواهی بر قدرت دستیابی وب می‌باشد. XML، ADO.Net وThreading (اشیایی برای برنامه نویسی هر Thread ) از جمله‌ی کلاس‌ها و اشیای مورد استفاده‌ی برنامه‌نویسان است. ASP.Net دارای زبانی مستقل است که می‌توانید آنرا انتخاب و جزیی از زبان‌های برنامه‌ی کاربردی خود قراردهید.

- سادگی
ASP.Net کارها را ساده کرده و از یک فرم ساده و مجوزی، برای گسترش و پیکربندی سایت جهت ایجاد یک برنامه استفاده می‌کند. برای مثال، یک صفحه‌ی ASP.Net اجازه می‌دهد شما رابط کاربری بسازید که برنامه‌ی کاربردی آن جدای از کنترل‌های دستی می‌باشد، در واقع Code-behind وجود دارد. بعلاوه براحتی با سرویس کدهای مدیریتی مانند ارجاع اتوماتیک و garbrage توسعه می‌یابد.

- مدیریت
ASP.Net بر پایه‌ی متن پیکربندی سلسله مراتبی که در محیط سرور و برنامه‌های کاربردی وب ظاهرمی‌شود، کار می‌کند. بدلیل اینکه اطلاعات پیکربندی در متن ذخیره شده، تنظیمات جدید، بدون ابزار مدیریتی ظاهرمی‌شوند. این مدیریت، سبب گسترش برنامه‌ی‌کاربردی در ASP.Net می‌شود. برنامه کاربردی ASP.Net تحت سرور، به سادگی با کپی فایلهای لازم روی سرور توسعه می‌یابند. سرور نیاز به restart نداشته و تنها با جایگزینی کدهای کمپایل‌شده یا توسعه‌یافته گسترش می‌یابد.

- قدرت و توانایی
ASP.Net با تفکر سطح بالایی طراحی شده و دارای ویژگی بهبود عملکرد کار در محیط های چند پردازنده است. پردازش‌ها توسط ASP.Net مدیریت شده و نمایش‌داده‌می‌شوند. به عنوان مثال اگر گسیختگی پیش‌آید، یک پردازش می‌تواند در این مکان ایجاد شود تا به درخواست‌های برنامه کاربردی کمک نماید.

- مشتری‌مداری و قابلیت تمدید
بر اساس معماری ASP.Net اجازه‌ی توسعه Plug-inها را به شرکت‌ها و اشخاص خواهد داد. در واقع این امکانی است که به کاربران اجازه‌ی نوشتن، جایگزین کردن، و به کار بردن قطعات نوشته شده را در ASP.Net می‌دهد.

- امنیت
با استفاده از مجوزها در ویندوز وپیکربندی برنامه‌ی کاربردی، یقیناً برنامه کاربردی مطمئنی را می‌توان ارائه داد. ASP.Net قادر به ارائه امنیت در سطوح مختلف می‌باشد.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
هر دو کد داده شده را وارد نمائيد: *